דף הבית » כללי » דברים שכדאי ללמוד על דפי עבודה לפסח לגיל הרך

דברים שכדאי ללמוד על דפי עבודה לפסח לגיל הרך

דפי עבודה לפסח לגיל הרך

דפי העבודה הם דרך לעזור לילדים ללמוד על סיפור פסח ומשמעות החג היהודי הזה.

סיפור פסח הוא חלק חשוב מאוד מהתרבות היהודית. זה מלמד אותנו על חופש, תקווה ומשפחה. פסח הוא אחד החגים היהודיים החשובים ביותר. הוא מנציח את הצלת היהודים מעבדות במצרים. חג הפסח נחגג בארוחה מיוחדת הנקראת ליל הסדר, הכוללת מצות, יין ועשבי תיבול מרים. שני הימים הראשונים של פסח נקראים “ראשית הפסח” והם חופפים לחג המצות שנמשך השבוע.

חג הפסח הראשון נחגג במצרים לאחר שאלוהים חס על העברים ממגפה מצרית ועבר על בתיהם כאשר הרג את כל בניו הבכורים של פרעה.

דפי עבודה לפסח לגיל הרך הם דרך מצוינת ללמד את הילדים על החג החשוב הזה. הם גם מספקים משאב נהדר להורים שרוצים ללמד את ילדיהם על פסח אך לא יודעים מאיפה להתחיל או באילו חומרים להשתמש. הם מציעים פעילויות מהנות שיעזרו לילדכם להתלהב מחג הפסח ולהבין מה זה אומר לחגוג אותו.

לדפי העבודה בפועל, אנא לחץ כאן: mbakodesh.co.il

דפי עבודה לפסח כיתה א

דפי עבודה הם דרך מצוינת לחזק את מה שהתלמידים למדו בכיתה. הם גם מספקים דרך שונה של למידה, באמצעות פעילויות ופרויקטים מעשיים.

דפי עבודה לפסח לכיתה א’ הם משאב מצוין למורים המחפשים פעילות אינטראקטיבית לעשות עם תלמידיהם. לדף העבודה יש שתי גרסאות: אחת לילדים צעירים יותר ואחת לילדים גדולים יותר. דפי העבודה נועדו לעזור לתלמידים לחקור את סיפור חג הפסח ולהבין כמה מהנושאים המרכזיים שעוברים בו. הם נועדו גם ללמד חלק מהשפה של עברית וארמית עתיקה כדי שתלמידים יוכלו לקרוא את הסיפור בעצמם בשפת המקור שלו.

דפי עבודה הם דרך מצוינת להשאיר את הילדים מעורבים ומתרגשים לקראת החג. הם מאפשרים לילדים להיות יצירתיים ולהנות תוך כדי למידה על מסורות פסח.

פעילות פסח לילדים

חג הפסח הוא זמן לילדים ללמוד על ההיסטוריה של העם היהודי. ישנן פעילויות רבות שניתן לעשות עם ילדים כדי להפוך את חווית הלמידה הזו לאינטראקטיבית יותר.

יש הרבה פעילויות לפסח שילדים יכולים לעשות. אחד הפופולריים ביותר הוא הכנת סביבון. ילדים יכולים גם להכין כדורי מצה, או לשחק עם הוריהם משחק סביבון.

הפעילות הראשונה היא לאפשר לילדים לצייר תמונות של המאכל האהוב עליהם בפסח. השלב הבא יהיה לשאול אותם מה הם רוצים בצלחת שלהם ואז לספק הסבר למה האוכל הזה נמצא בצלחת שלהם. הפעילות השלישית תכלול כל ילד להכין רשימה של עשרה דברים שהם אסיר תודה עליהם. לאחר מכן, כקבוצה, הם יכולים לעבור על הרשימה של כולם ולדון מדוע הם היו אסירי תודה על הדברים האלה. הפעילות האחרונה תהיה שהילדים ירשמו חמש מילים שמתארות את המשמעות של חג הפסח עבורם ולאחר מכן תשתפו את הכיתה או בני המשפחה שלא נכחו בזמן זה.

 

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן