דף הבית » מדריך גליון מתמטיקה » מדריך מהיר: דפי חשבון לכיתה ה’

מדריך מהיר: דפי חשבון לכיתה ה’

דפי עבודה בחשבון לכיתה ה

כולנו יודעים שמתמטיקה היא מקצוע חשוב מאוד לכיתה ה’. לא מדובר רק בחשבון, אלא גם בהבנת המושגים גיאומטריה ואלגברה. דפי העבודה שאנו מציגים היום יעזרו גם לילדכם ללמוד חשבון.

חשבון הוא ענף במתמטיקה העוסק בגבולות ובאינסופיים. זהו אחד המקצועות החשובים ביותר במתמטיקה בתיכון, מכיוון שניתן להשתמש בו כדי לפתור בעיות בתחומים רבים אחרים כמו פיננסים, פיזיקה, הנדסה ועוד.

דפי העבודה בחלק זה נועדו לעזור לתלמידים ללמוד כיצד לפתור בעיות הקשורות לנגזרות ואינטגרלים. הם גם תרגול טוב למבחן AP Calculus BC.

דפי עבודה אלה יעזרו לך ללמד את ילדך את המושגים הבסיסיים של חשבון. דפי העבודה מיועדים לשימוש בכיתה, אך ניתן גם להוריד אותם ולהדפיס אותם לשימוש בבית. בוצת דפי העבודה הבאה נועדה ללמד את התלמידים את יסודות החשבון. הם מכסים נושאים כמו נגזרות, אינטגרלים ומגבלות.

להלן כמה דפי חישוב לכיתה ה’:

– גיליון עבודה למדידת רדיאן

– המרת רדיאנים למעלות גיליון עבודה

– המרת מעלות לרדיאנים גליון עבודה

– גיליון עבודה בסיסי של טריגונומטריה

לדפי העבודה בפועל, אנא לחץ כאן: http://www.tirgulon.co.il/class-e.htm

דפי עבודה בחשבון למסיימי כיתה ה

חלק זה יספק כמה מדפי החשבון הטובים ביותר עבור תלמידי כיתות ה’.

דף העבודה הראשון כולל מספר בעיות במציאת השטח וההיקף של מלבנים. דף העבודה השני כולל בעיות במציאת שטח הפנים והנפח של מוצקים מלבניים. גליון העבודה השלישי כולל בעיות במציאת השיפוע ו-y-intercept עבור משוואות ליניאריות.

להלן כמה מבעיות המתמטיקה הנפוצות והבסיסיות ביותר בהן יתקלו תלמידי כיתות ה’ בחיי היומיום שלהם.

1. פתרו את x על ידי הוספת 12 לכל צד: x=_____

2. פתרו את x על ידי הפחתת 12 מכל צד: x=_____

3. פתרו את x על ידי חלוקת שני הצדדים ב-4: x=_____

4. קבע עבור y על ידי הכפלת שני הצדדים ב-3: y=-3x+36

מבחן מסכם כיתה ה

מבחן הגמר בכיתה ה’ הוא מבחן חובה שעל כל התלמידים לעבור על מנת לעבור לכיתה הבאה. זה ניתן בסוף השנה, בדרך כלל במאי או יוני. הבחינה מכסה את כל תחומי המקצוע והציונים, וכן חומר שנלמד במהלך תשעת החודשים האחרונים.הבחינה הזו חשובה לנו כי היא קובעת את הציון שנקבל בכיתה ה’ שלנו.

חשוב מאוד ללמוד ולהתייחס למבחן ברצינות כי בחינה זו תקבע עד כמה אנחנו מצליחים בכיתה שלנו.

לסטודנטים ניתנות סך של שש שעות להשלמת כל חלקי הבחינה. הסעיפים הם כדלקמן: אומנויות השפה (שעה), מתמטיקה (שעה), מדעים (שעה), לימודי חברה (שעה), חינוך לבריאות/חינוך גופני (30 דקות) ומוזיקה/אמנות/דרמה/ספרות ( 30 דקות).

מדור אומנויות השפה בוחן את הבנת הנקרא עם קטעים קצרים ושאלות על מילות אוצר מילים בהקשר. מדור מתמטיקה בוחן מושגים מתמטיים מכיתות ג’-ה’ כמו שברים, עשרונים, ערך מקום, יחס ופרופורציה, המרות מדידה, גיאומטריה וניתוח נתונים.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן