דף הבית » מדריך גליון מתמטיקה » מדריך מלא: דפי חשבון לכיתה ד’

מדריך מלא: דפי חשבון לכיתה ד’

דפי עבודה בחשבון לכיתה ד

אנשים שמתעניינים בחשבון צריכים להיות בעלי הבנה טובה של פעולות אריתמטיות בסיסיות ובעיות אלגברה, כמו גם תחושה אינטואיטיבית של מספרים וצורות. זהו אחד הנושאים החשובים ביותר במתמטיקה מכיוון שהוא משמש לפתרון בעיות בדיסציפלינות אחרות כמו פיזיקה, כלכלה והנדסה.

כיתה ד’ היא שנה חשובה מאוד בבית הספר לתלמידים מכיוון שהם מתוודעים למושגים חדשים כמו ביטויים אלגבריים, גרפים ליניאריים ומשפט פיתגורס.

דפי עבודה של חשבון הם כלי חיוני לתלמידים שצריכים לתרגל מיומנויות אלו.

מאמר זה מספק רשימה של דפי חישוב לכיתה ד’ שניתן להוריד או להדפיס על ידי מורים והורים.

לדפי העבודה בפועל, אנא לחץ כאן:  https://www.karnafim.co.il/%D7%93%D7%A4%D7%99-%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%91%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%9F-%D7%9C%D7%9B%D7%99%D7%AA%D7%94-%D7%93%D7%B3/

שברים פשוטים דפי עבודה

שבר הוא מספר המייצג את החלוקה של שני מספרים. המספר העליון נקרא מונה והמספר התחתון נקרא מכנה. פס השברים הוא קו שמפריד בין שני המספרים הללו.

1) ישנם ארבעה סוגי שברים:

– מספרים שלמים

– מספרים מעורבים

– עשרוניות

– שברים

שברים הם אחד המושגים המתמטיים המאתגרים ביותר עבור תלמידים. שברים הם לא רק עניין של הבנת מה הם מייצגים, אלא גם הבנה כיצד להוסיף, להחסיר ולהכפיל אותם.

גליון עבודה הוא משאב חינוכי שבו יכולים המורים להשתמש כדי לעזור לתלמידים ללמוד מהם שברים וכיצד הם עובדים. גליון עבודה עשוי להכיל כמה בעיות או עשוי להיות בו בעיות רבות. מספר הבעיות בדף עבודה יהיה תלוי ברמת הכיתה שבה התלמיד נמצא.

דפי עבודה מועילים מאוד מכיוון שהם מאפשרים למורים לספק לתלמידיהם חומרים משלימים שניתן להשתמש בהם בכיתה או בבית בעת תרגול מיומנויות מתמטיקה.

שבר פשוט הוא צורה של שבר שיש לו מונה ומכנה ששניהם מספרים שלמים.

ניתן לכתוב שבר פשוט כך:

1/4, 2/4, 3/4, 4/4, 5/8, 6/8… וכו’.

להלן כמה דוגמאות לשברים:

1) 1 1/2

2) 2 1/3

3) 3 2/5

4) 4 3/6

תרגול שברים כיתה ד

תרגול שברים כיתה ד’ היא אפליקציה חינוכית לתרגול חיבור וחיסור שברים. זה מכוון לתלמידי כיתה ד’ ונועד לעזור להם לתרגל את כישורי המתמטיקה שלהם.

לאפליקציה יש ממשק נקי עם כמה כפתורים שקל לזהות. אתה יכול לבחור את סוג הבעיה שברצונך לפתור על ידי בחירה משתי אפשרויות: חיבור או חיסור. אתה יכול גם לבחור את סוג השבר שאתה רוצה לעבוד איתו: מספרים שלמים, מספרים מעורבים או עשרונים. לאחר מכן, עליך להזין את מספר הבעיות שברצונך לפתור ולאחר מכן ללחוץ על כפתור “התחל”.

על המסך שלך תצוץ בעיה עם סימן שאלה ותצטרך לפתור אותה לפני שתעבור לשאלה הבאה. התשובה ניתנת בתחתית כל בעיה כדי שהתלמידים יוכלו לבדוק אם הם הבינו נכון או לא.

שברים הם חלק מהמתמטיקה שלעתים קרובות קשה לתלמידים לתפוס אותו. חשוב לתלמידים לתרגל שברים ברגע שהם מתחילים ללמוד אותם. להלן כמה דרכים בהן תוכל לעזור לילדך לתרגל שברים בבית.

– בקשו מילדכם למצוא את השבר על קו המספרים ולהתאים אותו לקלף השבר המתאים במשחק.

– בקש מילדך להשתמש באצבעותיו ובבהונותיהם כדי למצוא חלקים מגופו.

– בקש מהילד שלך לשרטט תבנית באמצעות שברים, כמו רבע, חצי, שלושה רבעים וכו’.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן