דף הבית » מדריך גליון עבודה כללי » דברים חשובים לגבי דפי עבודה של חוות דעת

דברים חשובים לגבי דפי עבודה של חוות דעת

דעת דפי עבודה

דפי עבודה של חוות דעת הם דרך מצוינת למשוך תלמידים בתהליך של חשיבה ביקורתית על נושא מסוים. דפי עבודה של דעה עוזרים לתלמידים להביע את דעתם, שהיא חלק חשוב מחשיבה ביקורתית. הם גם עוזרים לתלמידים לפתח את כישורי הכתיבה שלהם על ידי מתן הזדמנות לכתוב על נושא בפירוט. דף עבודה של דעה הוא בדרך כלל קצר וממוקד בנקודת מבט אחת. המורה יכול להשתמש בו כפעילות קדם כתיבה או כמטלת כתיבה לכיתה.

דפי עבודה של חוות דעת נועדו לשמש את התלמידים כדי שיוכלו לחקור את דעותיהם על נושא נתון ואת דעותיהם של אחרים. התלמידים ירשמו הערות על נקודות המבט השונות שהם נתקלים בהם ואז ינסו לסנתז אותן לכדי דעה אחת קוהרנטית תוך שימוש בטקסט מכל המקורות. זוהי דרך פשוטה עבור מורים לגרום לתלמידים שלהם לחשוב ולכתוב על הנושאים שהם לומדים עליהם כעת. דפי עבודה של חוות דעת הם גם דרך יעילה למורים להעריך את הבנת התלמידים שלהם לגבי התוכן שהם מלמדים בכיתה

הם יכולים לשמש לכל מיני דברים. מורים יכולים להשתמש בהם לכתיבת הנחיות, כדי לגרום לתלמידים לחשוב על דעתם על נושא נתון, או אפילו ככלי הערכה.

חלק מבתי ספר משתמשים בדפי עבודה כדרך לתת לתלמידים הזדמנות להביע את אמונותיהם ודעותיהם בנושאים שאולי לא נחשפו אליהם קודם לכן. הם גם מספקים הזדמנות לתלמידים ללמוד על נקודות מבט שונות וכיצד אנשים שונים רואים את העולם.

היתרונות של דפי עבודה הם שניתן להשתמש בהם לכל קבוצת גיל ולכל נושא, מה שהופך אותם למגוון מאוד. הם גם קלים ליצירה וניתן לעשות בהם שימוש חוזר.

לדפי העבודה בפועל, אנא לחץ כאן: https://www.daat.ac.il/daat/dapey/index.asp

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן